Σεμινάριο «Γίνομαι η αλλαγή: Λιγότερα πλαστικά μίας χρήσης»

Η Υπεύθυνη Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης της ΔΠΕ Αχαΐας, σε συνεργασία με τις Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης: Ανατολικής Αττικής, Αιτωλοακαρνανίας, Ζακύνθου, Ηλείας, Κεφαλληνίας, Κέρκυρας, Λευκάδας και Μεσσηνίας (διά των Υπευθύνων Π.Ε. και Σχολικών Δραστηριοτήτων) και το Κοινωφελές Ίδρυμα Αθανασίου Κ. Λασκαρίδη διοργανώνουν εξ αποστάσεως σεμινάριο διάρκειας 3ων διδακτικών ωρών στις 9 Απριλίου 2021 (18:00-20:15), με θέμα:

«Γίνομαι η αλλαγή: Λιγότερα πλαστικά μίας χρήσης»

Στο παρόν σεμινάριο θα γίνει μια συνοπτική παρουσίαση των δράσεων του Κοινωφελούς Ιδρύματος σχετικά με την μείωση της ρύπανσης από πλαστικό και θα παρουσιαστεί το διαδραστικό εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Στον αφρό και στο βυθό!», ειδικά σχεδιασμένο για μαθητές και μαθήτριες της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης. Το πρόγραμμα έχει ως εξής:

Οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί μπορούν να υποβάλουν δήλωση συμμετοχής μέχρι τις 7 Απριλίου στην παρακάτω φόρμα:
Στη συνέχεια θα ενημερωθούν στα δηλωθέντα e-mail για τον τρόπο σύνδεσης στην διαδικτυακή επιμόρφωση. Οι συμμετέχοντες θα λάβουν βεβαίωση συμμετοχή.

Κοινοποιήστε:

Απάντηση