Καλοκαιρινή Γιορτή 2018-2019

Μια Καλοκαιρινή Γιορτή Πρωτοτυπίας!!!

Η καλοκαιρινή γιορτή των μαθητών μας παρουσιάστηκε την Πέμπτη 13 Ιουνίου 2019 στο προαύλιο χώρο του σχολείου μας με ένα πλούσιο στις τέχνες πλην όμως δωρικό και ουσιώδες πρόγραμμα. Στόχος μας ήταν εξαρχής η ομαδική δουλειά και προσπάθεια των μαθητών μας, πράγμα που επετεύχθη, καθώς προετοίμασαν μία γιορτή που βασίστηκε στη συλλογικότητα και τη δημιουργική πρωτοτυπία. Η γιορτή ξεκίνησε με τον χαιρετισμό του Διευθυντή του σχολείου Κ. Οικονομόπουλου ο οποίος αναφέρθηκε στο ταξίδι μιας σχολικής χρονιάς και στο τέλος του ταξιδιού αυτού για τα παιδιά της ΣΤ΄ τάξης!! Η γιορτή περιλάμβανε αθλητικά δρώμενα, τραγούδια και χορούς !!!! Επίσης ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων απέμεινε αναμνηστικά στα παιδιά της ΣΤ΄ τάξης και στο τέλος της γιορτής κέρασε όλους παγωτάκι!!! Την γιορτή επιμελήθηκαν όλοι οι δάσκαλοι και βασικά ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων ο οποίος ήταν ο βασικός πρωταγωνιστής της γιορτής και των σκηνικών!!!

Κοινοποιήστε: