Τα πετρώματα στην καθημερινή μας ζωή και ο ρόλος τους στη βιώσιμη ανάπτυξη.

Με μεγάλη μας χαρά τη Κυριακή 22 Μαΐου, ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 15ου Δημοτικού 2ου και 37ου Νηπιαγωγείου Πατρών παραβρέθηκε στο χώρο της βιβλιοθήκης, στο πλαίσιο της δράσης του τοπικού θεματικού δικτύου «Τα πετρώματα στην καθημερινή μας ζωή και ο ρόλος τους στη βιώσιμη ανάπτυξη», αποδεχόμενος την πρόσκληση από την Αν. Διευθύντρια κα Φραγκοβασιλοπούλου Τρισεύγενη.
Η συζήτηση αφορούσε τόσο στη δράση του δικτύου μέσω και των προγραμμάτων που υλοποιούνται από την κ. Τσερεγκούνη Ανδριανή και την βιβλιοθήκη, αλλά και στον ρόλο της βιβλιοθήκης ως δίαυλος επικοινωνίας με τους γονείς σε θέματα δράσεων και ενδιαφερόντων των μαθητών και μαθητριών μας! Στη συγκεκριμένη εκδήλωση παραβρέθηκε και η Υπεύθυνη Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Πρωτοβάθμιας Αχαΐας κα Ελένη Αντωνακοπούλου!
Πιστεύουμε ότι έτσι θα αρχίσει ένας κύκλος επαφών, με στόχο μια πιο στενή συνεργασία πάνω σε θέματα που αφορούν τις δράσεις της σχολικής μονάδας και τη λειτουργία της σχολικής βιβλιοθήκης!
Σας ευχαριστούμε πολύ για τη θερμή συμμετοχή κι αποδοχή αλλά και το πνεύμα συνεργασίας κι ενεργού συμμετοχής.

Κοινοποιήστε: