Επιλογή σημαιοφόρων, παραστατών και υπευθύνων κατάθεσης στεφάνου

Τη Παρασκευή 23.10.2020 πραγματοποιήθηκε στο χώρο του Σχολείου μας μια σεμνή τελετή, ακολουθώντας όλες τις οδηγίες του ΕΟΔΥ και όλα τα πρωτόκολλα ασφαλείας λόγω Covid-19, κατά την οποία κληρώθηκαν οι σημαιοφόροι, οι παραστάτες και οι υπεύθυνοι κατάθεσης στεφάνου. Παρόντες ήταν τα τρία τμήματα της ΣΤ τάξης ΣΤ1, ΣΤ2 και ΣΤ3, αντιπροσωπεία του Συλλόγου Διδασκόντων και αντιπροσωπεία του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων.

Η διαδικασία της κλήρωσης ξεκίνησε με το πρώτο τμήμα ΣΤ1 όπου έγινε κλήρωση για τον/την σημαιοφόρο, για τους παραστάτες και τον/την υπεύθυνο/η κατάθεσης στεφάνου. Στη συνέχεια ακολούθησαν με τη σειρά τους και τα υπόλοιπα τμήματα με την ίδια διαδικασία.

Από τους κληρωθέντες των τριών τμημάτων τέλος, κληρώθηκαν δύο ομάδες αποτελούμενες από ένα σημαιοφόρο, τους παραστάτες και τον/την υπεύθυνο κατάθεσης στεφάνου. Η πρώτη ομάδα για το χρονικό διάστημα από τον Σεπτέμβριο έως το τέλος του Ιανουαρίου και η δεύτερη ομάδα για το διάστημα από Φεβρουάριο έως το τέλος της Σχολικής χρονιάς.

Κοινοποιήστε: